1. Ana Sayfa
  2. Mobil Dünyası
  3. Dünyanın En Pahalı Telefonu ve Telefon Modelleri

Dünyanın En Pahalı Telefonu ve Telefon Modelleri

Dünyanın En Pahalı Telefonu

İnsanların çok merak ettiği ve yanlış tahmin yürüttüğü dünyanın en pahalı telefonu ve telefon modelleri konusuna bir kere de biz bakacağız. Öncelikle bu başlığı gördüğünüz zaman hemen “TABİ Kİ İPHONE, DAHA PAHALISI MI VAR” dediğinizi duyar gibiyim. İşte bu noktada yanlış tahmin yürütüyorsunuz. Çünkü özel seri telefonlar geliştiren ve bunu altın kullanarak yapan markalar ve modeller mevcut.

iPhone, kalitesi ve kendine has yapısı ile birlikte ciddi manada fark yaratan seçeneklerden birisi olarak ön plana çıkıyor. Öncelikle söylemeliyim ki bu telefon modelini daha önce hiç duymadınız. Belki de teknoloji sitelerinde dahi denk gelmediniz. Adı bile size garip gelebilir. Şimdi bu modellere yakından bakış atalım. Önce dünyanın en pahalı telefonu üzerinde sizleri hemen bilgilendirelim.

Falcon Supernova iPhone 6 Pink Diamond

Modelin ismini duymadığınızdan eminim. Ancak netice itibari ile yine bir iPhone modeli bu alanda sınırlarını aşan seçeneklerden birisi olarak dikkat çekiyor. Falcon Supernova iPhone 6 Pink Diamond dünyanın en pahalı telefonu ve değeri tam 48,5 Milyon Dolar. Bu da Türk Lirası azında baktığımız zaman 368 Milyon TL diyebiliriz.

Öncelikle telefonun çerçevesi tamı tamına 24 ayar altın ile kaplı olarak tasarlanmış durumda. Dünyanın en pahalı elmasları arasında yer alan pembe elmas, bu telefonun arka kısmında oldukça büyük şekilde yer alıyor. 18 ayar tek kesim pembe elmas, telefonun en değerli parçalarından birisi. Öyle ki iOS altyapısını kullanıyor olması da telefona ayrıca değer katıyor.

Falcon Supernova iPhone 6 Pink Diamond

Black Diaomond iPhone 5

Yine bir iPhone modeli listemizin ikinci sırasında başarılı bir şekilde yerini alıyor. iPhone, özellikle dünyanın en zengin insanlarının tercih ettiği markalardan birisi. Peki neden? Özel madenler ile özel tasarım telefonlar geliştirebiliyorlar. Telefonun genel olarak kasa tasarımına baktığımız zaman tamı tamına 600 adet elmas kullanışmış durumda.

Telefonun kasası ise tamamen 24 ayar altından geliştirilmiş ve bir Çin’li iş adamı için özel olarak tasarlanmıştır. Hughes tarafından yapılan bu özel tasarım ciddi manada fark yaratıyor ve özel seri telefonlar içerisinde de yerini alıyor. Bu telefonun fiyatı ise 15,3 Milyon Dolar olarak belirlenmiş durumda. Ülkemiz para birimine göre günümüz kuru ile 118 Milyon TL olarak dikkatleri çekiyor.

Black Diaomond iPhone 5

Gresso Luxor Las Vegas Jackpot

Peki bu telefonun nesi var da bu kadar pahalı olarak satılıyor? 2005 yılında tasarımı tamamlanan bu telefon, üzerinde barındırdığı malzemeler ile farkını ortaya koyuyor. Arka kapak kısmında 200 yaşında bir ağaçtan elde edilmiş dünyanın en pahalı ahşabı kullanılmış.

Telefonun tuşları ise tamamen safir kullanılarak kaplanmış ve özel materyaller ile görselleştirilmiş. Telefonun ön yüzünde ise esas seçenekler kendisini gösteriyor. Nedir? Telefonun ön tasarım kısmında tamı tamına 180 gram altın kullanılmış durumda. Yani telefon yürüyen bir altın madeni. Bununla birlikte çok nadir bulunan siyah elmas motifleri de kendisini gösteriyor. Tamı tamına 1 Milyon Dolar.

Gresso Luxor Las Vegas Jackpot

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap