1. Ana Sayfa
  2. Güncel Yazılar
  3. Dinleterek Şarkı Bulma Uygulamaları

Dinleterek Şarkı Bulma Uygulamaları

Dinleterek Şarkı Bulma Uygulamaları

Müzik hayatımızın olmazsa olmazlarından birisi ve bugün sizlerle dinleterek şarkı bulma uygulamaları noktasında önerilerde bulunacağız. Shazam, özellikle bu anlamda başı çekti ve aslında insanları da ciddi olarak etkileyen bir teknoloji oldu demek yanlış olmaz. Bu uygulama nasıl çalışıyor? Aniden mükemmel bir şarkı duydunuz ve işte bunu indirmeliyim ya da adını öğrenmeliyim dediniz. Shazam uygulamasını açıp dinletin ve size şarkının sanatçısını, adını ve tüm detaylarını çıkarsın.

Zaman içerisinde bu altyapıda birçok farklı uygulama geliştirildi. Tabi ki ilkler her zaman vazgeçilmezdir ancak alternatif arayışı içerisinde olanlar için mükemmel bir altyapı olacak. Bizde sizlere her zaman olduğu gibi sesten şarkı bulma uygulaması önerileri ile en ideal seçenekleri sunma yoluna gideceğiz.

Dinleterek Şarkı Bulma Uygulaması Önerileri

Dünya genelinde mobil yazılım teknolojileri aldı başını gidiyor ve bizde sitemiz içerisinde sizleri elimizden geldiğince bilgilendirme yoluna gidiyoruz. Müzik tanımlayıcı mobil uygulamalar olarak da isimlendirilen bu uygulamalar ile alakalı olarak şimdi daha alternatifli bir şekilde fikir edinme yoluna gidelim.

1-) Shazam

Shazam, bu alanda dünyayı kendisine hayran bırakan ve alanında ilk olan uygulamalardan birisi. Çok pratik bir arayüze sahip olan Shazam, tek bir tıklama ile müziği dinlemeye geçer. Ortalama 5 – 7 saniye boyunca şarkıyı dinledikten sonra sizlere şarkının tüm bilgilerini pratik bir ekranda çıkarır. Bu sayede müzik tanımlama görevini en iyi şekilde yerine getirir.

Shazam Android Uygulaması indir

Shazam iOS Uygulaması indir.

Shazam

2-) SoundHound

SoundHound, Shazam alternatifi pratik bir mobil uygulama olarak dikkatleri çekiyor. Son derece kaliteli altyapısı ve hızlı müzik bulabilmesi sayesinde en ideal seçeneklerden birisi olarak da ön planda. Bununla birlikte hem Android hem de iOS platformu için kullanılabilen bu uygulama indirme rakamları ile de herkesi kendisine hayran bırakıyor. Üstelik kendi arayüzünde müzik dinletme altyapısını da sunuyor. İndirme linkleri aşağıdadır.

SoundHound Android Uygulaması indir

SoundHound iOS Uygulaması indir

SoundHound

3-) Google Sound Search (Google Ne Çalıyor?)

Google Pixel uyumlu cihazlarda geçtiğimiz aylarda Sound Search özelliğini tanıttı. Bu özellik sayesinde Android cihazlarınızda sorunsuz bir şekilde hangi şarkının çaldığını bulma şansına da sahip oluyorsunuz. Altyapı seçeneklerinin kalitesi ve hızlı müzik bulma gibi özellikleri sayesinde çok gelişmiş bir seçenek olarak dikkat çekiyor. Dolayısı ile tüm Android cihazlarda dahili olarak kullanabilirsiniz. Google Asistan ile de tam uyumlu diyebiliriz.

Google Sound Search

4-) SİRİ

Apple iPhone modellerinde sunduğu Siri hizmeti ile birlikte zaman içerisinde çok ciddi anlamda adından söz ettirmişti. Zaman içerisinde Shazam şirketini satın alan Apple Inc. zamanla bu uygulamanın özelliklerini Siri’ye entegre etti. Yani herhangi bir müzik çalarken “Hey Siri, Bu şarkının adı nedir” dediğinizde Siri, arkaplanda Shazam özelliğini devreye sokuyor. Kısa bir dinlemeden sonra şarkının söyleyeni ve adı çıkıyor. Üstelik Apple Music sisteminde yüklü ise doğrudan Apple Music dinleme ekranına sizleri atıyor.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap