1. Ana Sayfa
  2. Öneri Bölümü
  3. DeepFake Yapmayı Sağlayan Uygulamalar

DeepFake Yapmayı Sağlayan Uygulamalar

featured

DeepFake yöntemi son zamanlarda en popüler uygulamalar arasında bulunuyor. Özellikle eğlenmek ya da Youtube kanalı üzerinden farklı videolar izletmek isteyenlere hitap eden DeepFake videoları çeşitli programlar ile herkes tarafından yapılabiliyor.

DeepFake Nedir?

DeepFake özellikleri ile mevcut bir görüntü ya da videoda yapay sinir ağlarının kullanılarak neredeyse fark edilmeyecek şekilde bir kişinin yüzünü başka bir görüntüye monte etme işlemidir. Otomatik kodlayıcı ve üretken çekişmeli ağlar üzerinden işleyen DeepFake yöntemi bu açıdan eğlenceli videoların ortaya çıkmaya yardımcı olabilmektedir. Ancak DeepFake videoları pek çok kişi için tehlikeli de olabilmektedir. Özellikle aşağılayıcı ya da kötü görüntüler yaparak tehdit, şantaj ya da karalama amacıyla DeepFake videoları da hazırlanabilmektedir.

DeepFake yapımı için kolay kullanılacak çeşitli programlar bulunuyor. Bu programlar aracılığıyla DeepFake videoları hazırlamak oldukça kolay bir hale dönüşüyor.

Zao

DeepFake video yapmak için en popüler uygulamaların başında Zao geliyor. Zao cep telefonları üzerinden de videolarının hazırlanmasını olanaklı kılıyor. Ancak uygulamada standart videolar bulunuyor ve bunların dışında video eklemek henüz mümkün değil. Buna göre DeepFake yapmak için uygulamada yer alan stok videoların kullanılması gerekiyor.

Uygulamayı kullanmak ise Çin dışındaki ülkelerde biraz zor olarak öne çıkıyor. Uygulamayı Android telefonlarda çalıştırmak için Çin’e ait bir telefon numarasının sisteme girilmesi gerekiyor.

DeepFakes Web

DeepFake videolar hazırlamak için çevrimiçi kolaylık sunan DeepFakes Web herhangi bir program gerektirmediği için daha kolay şekilde videoları hazırlamayı olanaklı hale getiriyor. Derin öğrenme teknikleri kapsamında yüz verilerinde farklılıkları işleyen ve görseldeki alana yükleme yapan uygulama başarılı sonuçlar veriyor. Ancak sitenin altyapısı yüzünden videoların işlenmesi zaman alıyor ve ortalama olarak 4 saat gibi bir sürede işlem tamamlanıyor. Sitedeki hizmetler aynı zamanda ücret karşılığında sunuluyor ve video süresine göre ücretlendirme yapılıyor.

DeepFaceLab

Bilgisayara yüklenerek çalışan program sadece Windows işletim sistemlerinde çalışıyor. DeepFake videoları hazırlamak için kolay ara yüz sunan programda son derece başarılı sonuçlar almak da mümkün oluyor. Ancak uygulamayı çözmek ve profesyonel bir kullanım yapmak biraz uğraştırıyor.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap