1. Ana Sayfa
  2. Genel İnceleme Haberleri
  3. Cyberpunk 2077 incelemesi

Cyberpunk 2077 incelemesi

Cyberpunk 2077 incelemesi

Bu konuda siz değerli okurlarımız için Cyberpunk 2077 oyununun incelemesi ile ilgili bir yazı hazırladık. Umarız sizler için faydalı olur.

GTA gibi açık dünya bilim kurgu oyunu olan Cyberpunk 2077, 10 Aralık 2020 tarihinde piyasaya sürüldü. Normal şartlarda Nisan ayında çıkması beklenen oyun pek çok eksiklik ve sorunlar sebebiyle daha geç çıktı.

Birkaç kez erteleme sonrasında ertelemenin sebebini açıklayan CD Projekt Red ekibi, oyunun erteleme kararı almasının nedeninin en iyi şekilde çıkmasını sağlamak olarak açıkladı.

Oyun bu kadar erteleme sonrasında büyük bir tepkiyle karşılaştığından dolayı 10 Aralık’ta yayınlandı. Yayınlanma sonrasında pek çok optimizasyon sorunu ile karşılaşan Cyberpunk 2077, özellikle PlayStation 4 oyuncularının 15-20 FPS ile oynamasına sebep oluyordu. Bu sorunlar sonrasında oyunun geliştirici ekibi yeni bir yol haritası yayınladı ve optimizasyonun iyileştirileceği, yeni ücretsiz paketlerin yayınlanacağını duyurdu.

Grafik

Cyberpunk 2077’nin grafiklerini yorumlamak gerekirse oyunun grafikleri konusunda olumlu yorumlar yapmaktayız. Oldukça kaliteli grafiklere sahip olan oyun, gerçekçi detaylar ve küçük dokunuşları ile oyuncuları kendine çekiyor. RTX desteğine sahip olan oyun, kullanıcıların en gerçekçi oyun deneyimini yaşamasına olanak tanıyor. Bildiğiniz üzere RTX, ışığı gerçekçi bir şekilde simüle eden bir teknoloji. Işın izleme teknolojisi olarak bilinen bu sistem Cyberpunk 2077 oyununda da yerini almış durumda. Özet geçmek gerekirse oyunun grafikleri güzel bir şekilde yerleştirilmiş.

Cyberpunk 2077 incelemesi

Oynanış

Oyun oynanış mekanikleri ile oldukça rahat bir kontrole sahip. Oyundaki kişiselleştirme detayları o kadar fazla ki yüz hatları, el tırnakları ve hatta daha alt kısımları da düzenlemek mümkün. Kısacası kullanıcı oyun karakterini detaylı bir şekilde düzenleyebiliyor, istediği gibi tasarlayabiliyor ve sonrasında oyuna başlayabiliyor.

Oyuna başlarken kullanıcı 3 farklı hikayeyi seçip oyuna giriş yapıyor fakat şunu söylemek gerekiyor ki başlangıçta seçilen hikayenin görevlere pek etkisi olmuyor. Genellikle başlangıç görevleri farklı oluyor. Kısacası 3 farklı hikaye seçimi yapmak büyük bir farka sebep olmuyor.

Oyunda yer alan bir diğer sistem diyalog sistemi olmakta. Oyunda pek çok görev bulunuyor. Kullanıcılar görevleri yaparken istediği diyalogları seçerek yoluna devam edebiliyor fakat şöyle bir detay var ki diyaloglar hikayenin gidişatında herhangi bir etki bulundurmuyor, yalnızca görev sırasında küçük değişiklikler oluyor. Kısacası oyuncunun kararlarının önemli olmadığı bir hikaye sistemi mevcut.

Optimizasyon

Oyun ilk çıktığında çok ciddi performans sorunları ile karşı karşıya kaldı. Cyberpunk 2077 incelemesi konumuzdaki en önemli detay da bu olmakta. Oyunu alan kullanıcılar çeşitli oyun hataları ve düşük FPS sorunları ile karşılaşsa da bu sorunlar sonraki güncellemelerde azalmaya başladı. En büyük sorunu da 15-20 FPS ile oynayan PlayStation 4 oyuncuları yaşadı.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap