1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Cyberpunk 2077 1.23 Yaması Çıktı, Neler Değişiyor?

Cyberpunk 2077 1.23 Yaması Çıktı, Neler Değişiyor?

featured

Oyun severler tarafından merakla beklenmiş Cyberpunk 2077 yayınlandıktan sonra çok fazla hata ve bug içermesi bakımından beklentileri ne yazık ki karşılamamıştı. Oyunda pek çok konuda sorunlar olduğu için güncellemeler daha önem kazanmıştı. Cyberpunk 2077 1.23 yaması yayınlandı. Yamanın boyutu ise 30 GB!

Cyberpunk 2077 1.23 Yaması Neler Katıyor?

Cyberpunk 2077 1.23 yaması indir seçeneği ile birlikte farklı platformlarda oyun severlere sunuldu. Büyük bir merakla yıllarca beklenmiş ve oyun dünyasına yeni bir sol getirileceği ifade edilen Cyberpunk 2077 çıktığı anda beklentileri karşılamamış ve oyun severler tarafından bir deyim de üretilmişti. Bu deyim “Cyberpunk 2077’i beklemek” olarak kullanıldı ve büyük merakla beklenen ancak sonu hüsranla biten olayları tanımlamak için kullanıldı.

Bu eleştirilerin farkında olan yapımcı da yeni Cyberpunk 2077 yaması çıkararak oyundaki hataları en azından büyük ölçüde gidermeyi amaçlıyor. Yeni yama 30 GB boyutunda ve neredeyse başlı başına bir oyun olarak görülebilir.

Cyberpunk 2077 1.23 Yaması Detayları

Cyberpunk 2077 1.23 ile değişenler arasında animasyonlar, arayüz, ara sahneler, fizik unsurları ve oyunda sıklıkla yaşanan çökme gibi sorunlara yönelik çözümlerin getirildiği görülüyor. Aynı zamanda farklı sistemlerde bellek sorunları ve bellek yönetim iyileştirmeleri de yine bu yama ile birlikte güncel hale getirilmiş durumda. Esasında çok fazla oyuna etki eden değişimler olmasa da yamanın boyutu animasyonların yenilenmesi yüzünden bu kadar yüksek tutmuş gibi görünüyor.

Cyberpunk 2077 yeni yaması ile şu özellikler oyuna getirildi; görev tamamlanması sonrasında arabanın gözden kaybolması, camdan geçiş gibi sorunlar, bazı makinelerin görev esnasında ortaya çıkmaması, oyuncuların araç sürüş dinamiklerindeki hatalar, yapay zeka iyileştirmeleri, ağaçların arasında geçme sorunu, kurgunun çeşitli yerlerde ana hikayeyi takip etmekten uzaklaşması, etraftakilerin daha tutarlı hareket etmesi, aracın yoldayken yolun içine düşmesi, garaj kapısı açılması, duman ve toz titreme sorunu gibi konularda iyileştirme yapıldı. Bu sorunlar ya kısmen giderildi ya da tamamen giderilmiş oldu. Her bölüme göre yapılan iyileştirmeler sayesinde bu yama ile oyunun daha iyi bir hale geldiği ifade edilebilir. Yamayı platformlardan alanlar için yamayı yükleme seçeneği otomatik olarak değil, isteğe bağlı olarak yüklenmesi de sorulacak.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap