1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. CS: GO Ücretli Oldu, Fiyatlar Açıklandı

CS: GO Ücretli Oldu, Fiyatlar Açıklandı

featured

CS: GO ücretli olarak çıkış yapmasına rağmen uzun bir süredir oyuncu sayısının artması için ücretsiz şekilde oynanabiliyordu. Popüler FPS oyunu gördüğü ilgi çok yüksek olunca bazı özelliklere erişim sağlanması için ücretli üyelik sistemi getirecek. Bu kapsamda CS: GO ücretleri de hiç düşük fiyatlarda olmayacak.

CS: GO Ücretli Oldu

CS: GO dereceli maçlar için artık ücret talep edecek. Yaklaşık olarak iki yıldır oyunculara ücretsiz olarak platformlardan sunulan CS: GO’nun bazı sorunlar yüzünden oyun içi özellikleri erişimi ücretli yapacağı öğrenildi. Buna göre oyuncular rütbeli maçlara erişim için güncel kur ile 120 TL ödemeleri gerekiyor.

2012 yılında ücretli çıkış yapmış ve son iki yıldır ise ücretsiz şekilde oynanan oyunda son zamanlarda hilelerin yaygın hale gelmesi CS: GO oyuncuları için sorun yaratıyordu. Oyun geliştiricileri tarafından düzeltilen her açık daha sonra tekrar kullanıcılar tarafından bir şekilde kullanılarak CS: GO hileleri için ortam yaratıyordu.

Valve de bu sorunları ve açıkları kapatmak açısından şimdi radikal bir karar alarak belirli özelliklerin önüne geçmek için oyunu ücretli hale getiriyor.

Rütbe Sisteminde Ücret Olacak

CS: GO resmi blog tarafından yapılan gönderide rütbeli maçlara giriş için üye olmak gerekecek. Üye olmak yani Prime üyeliği almak için ise ücret ödenmesi gerekecek. CS: GO prime üyelik ücreti ödenmesi sonrasında ise XP arttırmak mümkün olabilecek.

Rütbe dışında oyun modları ve haritalar yine kullanıcılar tarafından ücretsiz şekilde kullanılmaya devam edecek. Oyunu ücretsiz şekilde yüklemiş olanlar Prime üyeliği için Steam platformunu kullanabilecek. Prime üyeliği almamış olanların ise XP ve yetenekleri ise silinecek. Prime üyeliğinin alınması durumunda iki hafta süre içinde XP seviyeleri Prime üyeliğine taşınmış olacak.

Prime üyeliği alan oyuncular ayrıca seviyesiz, rütbesiz maçlara da giriş yapabilecek. Bu maçlardaki sonuçlar ise yetenek seviyelerini etkilemeyecek. Böylece Danger Zone, Wingman gibi maçlar esnasında yeni oyuncular ise yetenek kazanmayacak.

CS: GO fiyatı açısından 11 Euro olarak Avrupa’da uygun bir fiyat taşımasına rağmen Türkiye’de fiyatının yüksek olması döviz farkından kaynaklanıyor. Üyelik tek seferlik olarak alınacak.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap