1. Ana Sayfa
 2. Sosyal Medya Haberleri
 3. Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Yükleme (Programsız)

Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Yükleme (Programsız)

featured

Günümüzün en sık kullanılan sosyal medya platformlarından biri haline gelen Instagram’a gün geçtikçe yeni özellikle ekleniyor. Bu özelliklerden biri de bilgisayardan Instagram’a fotoğraf yükleme olup daha önce programsız mümkün olmayan bu özellik artık oldukça kolay ve programsız bir şekilde yapılabilmektedir. Instagram’ın tarayıcı uyumlu yeni sitesi üzerinden artık cep telefonu uygulamasında yapılan birçok işlemi bilgisayar üzerinden gerçekleştirmek mümkün. Instagram’ın hemen hemen birçok özelliğini bünyesinde barındıran tarayıcı uygulamasında ise henüz paylaşma özelliği getirilmemiş olsa da programa gerek kalmadan uygulamak için izlenmesi gereken adımlar sayesinde kısa bir sürede resim ve fotoğraf paylaşımı yapmak mümkündür.

Tarayıcı Üzerinden Resim Paylaşımı

Instagram’ı tarayıcı üzerinden açarak sadece resim düzenleme ve gezinme işlemlerini yapmak mümkün olmaktadır. Bu noktada bilgisayardan Instagram’a fotoğraf yükleme işlemi için ise kullanıcıların telefonlarından bu işlemi gerçekleştirmesi gerekmektedir. Fakat tarayıcıların inceleme özelliği sayesinde bilgisayar üzerinden de bu işlemi gerçekleştirmek oldukça kolay bir hale gelmiştir. İşte bilgisayardan resim yüklemek için izlenmesi gereken adımlar:

 • Öncelikle bilgisayarda kullandığınız tarayıcı üzerinden https://www.instagram.com adresinden Instagram kullanıcı hesabınıza giriş yapmanız gerekir.
 • Tarayıcı türü önemli olmamakla birlikte Chrome, Opera, Firefox olmak üzere tüm tarayıcılarda bulunan “Sayfayı İncele”, “İncele” gibi benzeri özellikler ile ilgili işlem yapılabilir.
 • Instagram’a giriş yaptıktan sonra sayfanın boş bir kısmına gelip sağ tıklayıp Opera için “Öğeyi Denetle”, Chrome için ise “İncele” kısmına tıklamak gerekmektedir.
 • Daha sonrasında tarayıcı geliştirici modunda açılacaktır. Buradan Responsive yani mobil uyumlu görünüşe geçmek gerekmektedir.
 • Responsiye görünüm için sağda açılan geliştirici panelinin en üstünde yer alan “Toggle Device Toolbar” butonuna tıklanmalıdır.
 • Burada Chrome ve diğer tarayıcılarda bu buton yatay açıldığından görüntülenebilir. Bu sebeple Chrome için yatay bir şekilde açılan geliştirici panelinin sağ üstünde yer alan üç nokta işaretine tıklanır.
 • Bilgisayardan Instagram’a fotoğraf yükleme için panel dikey pozisyona getirilir.
 • Artık mobil görünümü açmak mümkün olabilmektedir. Panel dikey pozisyona geldikten sonra şimdi yine üstte bulunan mobil görünüm “Toggle Device Toolbar” butonuna tıklanır.
 • İlgili butonun Opera için kısa yolu “CTRL+Shift+M” tuşlarıdır.
 • Bu işlemden sonra sayfa mobil olarak görüntülenmeye başlayacaktır. Bu yeni görünümde kullanıcılar telefonlarını da seçebilmektedir.

Bundan sonraki adımda sayfayı yenilemek gerekir. Genel itibari ile F5 tuşuna basılarak bu işlem gerçekleştirilir. Artık fare yerine işaretleyici ile Instagram üzerinde gezinmek mümkündür. Sayfanın en aşağısında “+” işareti çıkacaktır. Bu artık bilgisayardan yükleme işleminin gerçekleştirilebileceği anlamına gelir.

Bu butona tıkladıktan sonra bilgisayardan yükleme yapmanız için dosya açılır paneli ekrana gelecektir. İlgili dosya ara yüzünden resimleri seçtikten sonra açılan yeni panelde resim üzerinde değişiklik yapmanız için normal paylaşım ekranı çıkmaktadır.

Resim Düzenleyerek Gönderme

İlgili işlemlerden sonra artık bilgisayardan Instagram’a fotoğraf yükleme işleminin sonuna gelinmekte olup bu aşamada bilgisayardan resim seçtikten sonra düzenleme yapmak için normal paylaşım paneli açılır.

Resmi fare işaretleyicisi ile kaydırarak konumu ve paylaşma duruşunu düzeltmek mümkündür. Sonrasında ileri tuşuna basılır. Açıklama, etiketleme başta olmak üzere resim paylaşırken telefonda bulunan tüm özellikle kullanılabilir. Son olarak ise “Paylaş” butonuna basarak resmi paylaşma işlemi tamamlanmış olur.

Yorum Yap
 • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap