1. Ana Sayfa
  2. Öneri Bölümü
  3. Apple Music Uzaktan Nasıl Yönetilir?

Apple Music Uzaktan Nasıl Yönetilir?

featured

Apple Music, popüler müzik dinleme platformları arasında yer almaktadır. Diğer Apple hizmetlerinden farklı olarak Apple Music’in tüm cihaz çeşitlerinde kullanılabilmesi, popülerliğinin artmasına neden olan durumlar arasında yer almaktadır. Aynı zamanda Apple Music, sahip olduğu özellikler sayesinde de kullanım oranını arttırmış bulunmaktadır. Bu özellikler arasında uzaktan yönteme, arşivleme, arka planda dinleme, indirme gibi pek çok uygulama yer almaktadır.

Apple Music Nedir?

Apple Music, içerisinde 50 milyondan fazla şarkı bulunduran bir çeşit şarkı dinleme platformudur. Apple tarafından 2015 yılında piyasaya sürülen Apple music, İCloud entegrasyonu sayesinde gerçekleşebilmektedir. Bu anlamda İTunes üzerinden satın alınan şarkıların, Apple Music’de dinlenebildiği görülmektedir.

Apple Music, Apple’ın kullanıcılara sunduğu diğer hizmetlere göre bazı farklılıklar içermektedir. Bu farklılıklar arasında en çok göze çarpan durumun ise, Apple Music’in Android cihazlar üzerinden de kullanılabilmesidir. Bu sayede Apple Music’in çok daha fazla kitleye hitap etmesini sağlanmaktadır.

Apple Music Özellikleri Nelerdir?

Apple Music kullanımı konusunda uygulamanın özelliklerinden yararlanıldığı görülmektedir. Bu anlamda Apple Music özellikleri şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Apple Music’de yer alan arşivleme özelliği sayesinde satın alınan ve listeye eklenen tüm müzikler görülebilmektedir.
  • Apple Music, şimdi dinle özelliği sayesinde daha önce dinlenen şarkılarla uyumlu seçeneklerin önerilmesini sağlamaktadır.
  • Apple Music’de yer alan göz at özelliği, son zamanlarda çıkan şarkıların keşfedilmesini sağlamaktadır.
  • Radyo dinlemek isteyen kişiler için de Apple Music içerisinde radyo bulunmaktadır.

Apple Music Nasıl Uzaktan Yönetilir?

Apple Music, yönetmek konusunda geliştirdiği bazı özellikler sayesinde bu konunun uzaktan ilerleyebilmesine olanak sağlamaktadır. Apple Music’de yer alan uzaktan yönetme özelliğinin kullanılması için öncelikli olarak Apple Music üyeliğinin tanımlı olduğu adres ile İTunes Store’a girilmesi gerekmektedir. Ardından App Store üzerinden Remote uygulaması indirilmelidir. Sonrasında ise bilgisayar üzerinden İTunes uygulaması açılmalı ve Remote uygulamasında “aygıt ekle” bölümü seçilmelidir. Sonrasında ise İTunes üzerinde belirlenen Remote uyarısı seçilmeli ve İphone üzerinden gelen kod, bilgisayar ekranında yer alan kısma girilmelidir. Bu adımların yapılmasının ardından İTunes ve Remote bağlantısı sağlanmış bulunmaktadır. Bu işlemlerin ardından Apple Music uygulamasının uzaktan yürütüle bilindiği görülmektedir.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap