1. Ana Sayfa
  2. Güncel Yazılar
  3. Apple Çalışanları Uzaktan Çalışma Politikasından Rahatsız

Apple Çalışanları Uzaktan Çalışma Politikasından Rahatsız

featured

Apple çalışanlarının uzaktan çalışma yani hibrit çalışma modelinden rahatsız oldukları öğrenildi. Uzaktan çalışma yöntemine mesafeli şekilde davranan Apple yüzünden çalışanlar sorunlar yaşıyor. İfadelere göre Apple, çalışanları için oldukça zor koşullar gerçekleştiriyor.

Apple Çalışanları Tepkili

Apple çalışanları için ifadelere göre oldukça zor koşullarda çalışma ortamı yaratıyor. Alınan bilgilere göre ünlü marka çalışanlarının haftada 3 gün işe geleceği bir çalışma modelini geliştirmek istiyor. Bu durum ise bazı çalışanlar ise oldukça zor koşulları ifade ediyor ve bu yüzden çalışanlar da istifa ediyor.

Salgın yüzünden uzaktan çalışma modeli pek çok şirketin çalışma koşulları politikasını tekrar gözden geçirmesine yol açtı. Bunun yanında pek çok şirket yaşanan değişimden ötürü de eskiye dönüş yapmak yerine uyum göstermeyi seçiyor.

Apple geçmişte uzak çalışma sistemine karşı anlayışlı davranmasına rağmen şimdi bu yöntemi hayata geçirmek istemiyor. Apple çalışanları uzaktan çalıştığı dönemde haberleşme aracı olarak Slack uygulamasını kullanıyordu. Son zamanlarda ise uygulama üzerinden firmaya önemli ölçüde tepki gösteriliyor.

Çalışma Modeli İstifaları Beraberinde Getiriyor

Söylentilere göre Apple çalışma koşulları açısından çalışanlarını oldukça zorluyor ve bu durum da istifa edilmesine yol açıyor. Apple uzaktan çalışma modeli çalışanlar için endişe yaratıyor. Özellikle esnek çalışma saatleri yüzünden çalışanlar işini kaybetmekten çekiniyor.

Geçen günlerde Twitter ve Facebook kalıcı şekilde uzaktan çalışma sistemine geçiş yaptıklarını ifade etmiştir. Pek çok kişi de iş yüzünden oturmuş olduğu büyük şehirleri terk ederek yeni bir yaşam kurmuş durumdaydı. Bu türden gelişmeler ise oldukça sevinç verici şekilde karşılandı.

Apple ise ofiste çalışanlarını görmekte ısrar ediyor. Apple’a göre çalışanların işe tam anlamıyla disiplin olması için ofis ortamında bulunmaları gerekiyor. Bu yüzden Apple salgın yüzünden 3 günlük olarak uzaktan çalışma modelini uyguluyor olsa da diğer günler için ofis ortamında çalışma koşulunu şart koyuyor. Bu durum ise Apple çalışanlarının işlerine odaklanamamasına yol açıyor.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap