1. Ana Sayfa
  2. Mobil Dünyası
  3. Android İçin Gelecek Yeni Özellikler Açıklandı

Android İçin Gelecek Yeni Özellikler Açıklandı

featured

Android için ilerleyen haftalarda önemli geliştirmeler kullanıcılara sunulacak. Özellikle yeni özellikler daha iyi bir Android kullanımı sunarken kullanıcıların da hoşuna gidecek. Özelliklerden bir tanesi de bugün itibariyle kullanıma sunuldu.

Android Yaz Güncellemeleri

Bilişim devi olan Google tarafından Android işletim sistemi üzerine yapılacak yeni güncellemeler hakkında gönderi paylaşıldı. Bu açıklama kapsamında Android güncellemesi yaz boyunca sürecek ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatacak. Özellikle güncellemelerden bir tanesi bugün itibariyle kullanılmaya başlayacak.

Google tarafından yapılan açıklamalar kapsamında yeni özellikler deprem erken uyarı sistemi, yıldızlı mesaj gönderme, mesajlarda emoji kullanımı, daha iyileştirilmiş sesli komut ve Android Auto deneyimi olarak açıklandı.

Android Deprem Uyarı Sistemi

Android deprem uyarı sistemi daha önceden Yeni Zelanda ve Yunanistan’da kullanılmaya başlanmıştı. Google’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı en yeni teknolojilerinden olan bu özellik deprem dalgalarını saniyeler öncesinde tespit ediyor ve kullanıcıyı deprem olduğuna dair uyarıyor. Bu özellik bugün itibariyle Türkiye’deki kullanıcılar için de sunuldu.

Yıldızlı Mesaj

Android yıldızlı mesajlar göndermeye de artık olanak tanıyacak. Gelen bir mesaja yıldız ekleyebileceksiniz ve bu sayede daha sonradan o mesajı gözden kaçırmayarak okunmasını sağlayabileceksiniz. Böylece unutkanlar ya da yoğun iş temposunda olanlar için bu özellik büyük bir fırsat yaratacak. Bu güncellemenin birkaç hafta içinde gelmesi bekleniyor.

Tavsiye Edilen Emojiler

Geliştirilen Google yapay zekası kullanıcılar için mesajlaşma esnasında emojileri öğrenecek ve daha sonra bu emojileri tıpkı sözcük tavsiyesi yaptığı gibi kullanıcılara sunacak. Böylece kullanıcılar mesajlaşma esnasında en sık kullandıkları emojileri çok daha kolay bir şekilde bulabilecek. Ancak bu özelliğin dillere göre uyarlanması gerektiği için tüm Android sürümleri için bu özelliğin ne zaman getirileceği henüz belli değil.

Sesli Komutta İyileştirme

Uzunca bir süredir kullanılan Android sesli komut sistemi kapsamında da gelecek olan güncellemeler ile iyileştirme yapılması hedefleniyor. Bu sayede asistan daha iyi çalışacak ve daha iyi bir algılama sistemine sahip olacak. Aynı zamanda Voice Access üzerinde de iyileştirmeler yapılarak daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunulacak.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap