1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Age of Empires 4 Çıkış Tarihi Belli Oldu

Age of Empires 4 Çıkış Tarihi Belli Oldu

featured

Uzun zamandır merakla beklenen Age of Empires 4 çıkış tarihi sonunda belli oldu. Seri bir zamanların en çok oynanan oyunu olduğu için Age of Empires severler serinin dördüncü oyununu da merakla bekliyor. Özellikle günümüz grafikleri ile geliştirilen oyun bu kapsamda da oyunculara farklı bir deneyim sunmuş olacak.

Age of Empires 4 Çıkış Tarihi

Özellikle strateji severler tarafından merakla beklenen Age of Empires 4 sonunda Steam’de yerini aldı. İlk kez dört yıl önce duyurulmuş olan ve dört yıldır geliştirme aşamasında olan oyun artık oyuncular ile buluşmaya hazırlanıyor. Steam’de ön siparişe çıkarılan oyunun çıkış tarihi de Ekim 2021 olarak belirlendi. Ayrıca Deluxe versiyonuna sahip bulunan oyun tarihi betimleriyle strateji severler için özel bir deneyim yaşatmayı başaracak.

2017 yılında duyurulan oyun strateji ve seriyi severler tarafından merakla bekleniyor. Özellikle yakın aylarda yeni haberler çıkmaya başlayan oyun şimdi ise Steam’de ön siparişe açıldı. Daha önceki alışılmış Age of Empires yapısına sadık kalan oyun bir tür belgesel tadı vermesi için tasarlandı.

Age of Empires 4 Fiyatı Belli Oldu

Oyunun Steam’de ön siparişe çıkması sonrasında fiyatı da belli oldu. Age of Empires 4 fiyatı 299 TL standart sürüm, deluxe sürümü ise 399 TL şeklinde fiyatı belirlendi. Fiyat ise özellikle TL cinsinden oyunu almak isteyenler tarafından pahalı bulundu.

Age of Empires 4 konusu itibariyle ise yine daha önceki serilerde olduğu gibi farklı medeniyetleri yönetme imkânı verecek. Oyunda sekiz medeniyet bulunacak ve her bir medeniyetin kendisine özgü senaryosu olacak. Tarihsel anlatıya bağlı kalmak isteyen oyun yapımcıları bu aşamada özellikle tarihsel dokuyu başarılı bir şekilde verdiklerini ifade ediyor.

Oyunun standart sürümü sonrasında ise pek çok mod ve genişletme paketinin de gelmesi bekleniyor. Bu paketlerle de yeni medeniyetler oyuna eklenebilecek. Oyunun kesin çıkış tarihi olan 28 Ekim’de ise PC ve Xbox Game Pass platformlarında yerini almış olacak.

Age of Empires 4 sistem gereksinimleri minimum ise şu şekilde belirlendi;

  • İşletim Sistemi: Windows 7 64-Bit
  • İşleci: Intel Core i3-560 @ 3.33GHz / AMD Phenom II X4 805
  • Video Card: GeForce GTX 750 Ti / Radeon R7 360
  • Kullanılmayan Ram Miktarı: 4 GB
  • Boş Depolama Alanı: 40 GB
  • Direct X Versiyonu: Directx 11

 

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap